Primaria Municipiului Braila si Filarmonica “Lyra-George Cavadia” Braila au deosebita placere de a prezenta publicului un Concert Simfonic Extraordinar, joi 25 octombrie, ora 18:30, in Sala Mare a Teatrului “Maria Filotti” Braila.

Invitat de onoare al evenimentului este violonistul Alexandru Tomescu, ce va concerta alaturi de Orchestra de Camera a filarmonicii, dirijata de Col. Petrea Gogu.

Programul va cuprinde:

Carl Maria von Weber – Uvertura la Opera “Freischutz”
Henryk Wieniawski – Concertul Nr. 2 pentru vioara si orchestra in re minor, Op. 22
Franz Schubert – Simfonia Nr. 6 in Do Major, D. 589.

Biletele se gasesc la agentia de bilete a Filarmonicii Lyra -George Cavadia si la agentia Teatrului “Mari Filotti”

VA ASTEPTAM !!!