Consiliul Judetean Braila, Filarmonica "Lyra-George Cavadia" Braila si Primaria Municipiului Braila, va invita, vineri 30 iunie, incepand cu ora 19:00, in Sala de Concerte a Palatului "Lyra"!

Aici va avea loc Concertul vocal-simfonic sustinut de soprana Adelina Diaconu, tenorul Adrian Marginean si Orchestra de camera a Filarmonicii "Lyra-George Cavadia", dirijata de Col. Petrea Gogu.

In program vor fi prezentate lucrari ale compozitorilor: Albert Ketelbey, Franz von Suppe, Johann Strauss, Franz Lehar, Aram Haciaturian, Georges Bizet, Emerich Kalman, Ernesto de Curtis, George Grigoriu, Carl Zeler, Leonard Bernstein, Giuseppe Verdi.

Pret Bilet: 20 lei.

Biletele se gasesc la sediul filarmonicii din Calea Calarasi Nr. 52(Casa Tineretului), de luni pana vineri intre orele 8:00 - 18:00.

VA ASTEPTAM!!!