Concertul Simfonic Extraordinar dedicat Zilei Nationale a Romaniei

Filarmonica „Lyra- George Cavadia” Braila are deosebita placere de a invita publicul brailean Sambata 2 Decembrie 2017, incepand cu ora 18:00, in Sala de Concerte a Palatului „Lyra” la Concertul Simfonic Extraordinar dedicat Zilei Nationale a Romaniei, sustinut de Orchestra Simfonica a filarmonicii brailene.

Programul va cuprinde:

IACOB MURESIANU-UVERTURA FESTIVA „STEFAN CEL MARE”
ALFRED ALESSANDRESCU- AMURG DE TOAMNA
CONSTANTIN DIMITRESCU-DANS TARANESC
MARTIAN NEGREA-IZBUC (TARANTELLA)
IOSIF IVANOVICI-VALURILE DUNARII,VALS
GRIGORAS DINICU-HORA STACCATO
TIBERIU OLAH- SUITA SIMFONICA”MIHAI VITEAZUL”,Selectiuni(1,2,6,10,11,3,14/tablouri).

Prezinta profesor Marilena Niculescu.

Biletele se gasesc la agentia de bilete a filarmonicii din Calea Calarasilor Nr.52, de luni pana vineri intre orele 8:00 – 18:00 si la sala de concerte a Palatului „Lyra” in ziua evenimentului, incepand cu ora 17:00.

Pret bilet 20 lei.

Va asteptam!!!