Filarmonica “Lyra-George Cavadia” Brăila organizează Miercuri, 28 Noiembrie 2018, începând cu ora 18:00, în Sala Mare a Teatrului “Maria Filotti” Brăila, evenimentul “Concert Simfonic Extraordinar” dedicat Zilei Nationale a României și Centenarului Marii Uniri.

Invitată de onoare: pianista IOANA-MARIA LUPASCU
Artista va concerta alături de orchestra de cameră a filarmonicii brăilene, sub bagheta maestrului Petrea Gogu.

În program vor fi prezentate lucrări ale compozitorilor:
EDUARD CAUDELLA
CONSTANTIN DIMITRESCU
GRIGORAS DINICU
IOSIF IVANOVICI
JEAN C. ANDRIAN
GUY BASCOS
NICOLAE KIRCULESCU, etc

Evenimentul este organizat sub patronajul Consiliului Județean Brăila, cu sprijinul Primăriei Municipiului Brăila, în parteneriat cu Teatrul “Maria Filatti” și Garnizoana Brăila.

Biletele se găsesc la agenția filarmonicii din Calea Calarasilor Nr. 52 (Casa Tineretului) de luni pâna vineri între orele 8:00 – 18:00.
Detalii și rezervări la tel: 0787/261117 și 0787/817063!